BRĪVSKOLOTĀJI - Two Wheels Adventures

BRĪVSKOLOTĀJI

Divu Ratu Brīvskolotāji ir neformāla izglītības un piedzīvojumu meklētāju iniciatīva. Mēs apceļojam pasauli, lai atklātu, piedzīvotu un iedvesmotu.

Pirmā ekspedīcija “2 Rati 2 Ragi” notika 2015. gadā, kad Brīvskolotāji Mārtiņš Sils un Andžs Ūbelis devās braucienā no Āfrikas dienvidu punkta Keiptaunā līdz Norvēģijas ziemeļiem Nordkapam. 13 Latvijas skolas un to skolēni iesaistījās gandrīz 200 jautājumu un uzdevumu nodrošināšanā, liekot Brīvskolotājiem Āfrikā ne tikai par žurnālistiem un dejotājiem kļūt, bet arī Latvijas tautasdziesmas vietējiem iemācīt.

2016. gadā notiek ekspedīcija “Īsto Ameriku meklējot”, kurā jau piedalās 27 skolas un Brīvskolotāju rokās nonāk gandrīz 600 uzdevumi. Ekspedīcijas laikā Brīvskolotāji iekaro Dienvidameriku un pamatīgi izzina tās noslēpumus, pateicoties skolēnu erudīticijai un vēlmei izzināt pasauli. Šajā laikā Brīvskolotāji izveido sadarbību ar LTV veidotu erudīcijas spēli skolēniem “Gudrs, vēl gudrāks”, nodrošinot āķīgus jautājumus skolēniem no dažādām pasaules vietām.

Starp lielajiem pasaules braucieniem Brīvskolotāji saprot, ka jāiepazīst kārtīgi arī Latvija, tādēļ top konkurss “Skolēn, atklāj Latviju!”. Divās kārtās Brīvskolotāji atklāj vēl neredzētas vietas Latvijā un uzzina neparastus stāstus par Latvijas iedzīvotājiem.

Šobrīd Brīvskolotāji turpina ziemā uzsākto ekspedīciju “2 Rati 2 Kontinenti” un iekaro ķengurzemes Austrālijas apvāršņus. Seko viņu piedzīvojumiem un atklājumiem gan te, gan 2WheelsTutors instagram kontā.

Šajā sadaļā drīzumā varēsi iepazīties ar skolēnu uzdotajiem uzdevumiem un to, kā Brīvskolotājiem veicies ar uzdevumu izpildīšanu.