2 Rati 2 Kontinenti - Two Wheels Adventures

2 Rati 2 Kontinenti

2018.gada februārī tika dots starts 2 Ratu ekspedīciju triloģijas noslēguma dēkai, ekspedīcijai “2 Rati 2 Kontinenti”. Tā ved no Melburnas Austrālijā atpakaļ uz Rīgu un ilgst no februāra līdz novembrim. Ekspedīciju plānots noslēgt ne vēlāk par 2018.gada 18.novembri, tādējādi simboliski pasniedzot šo ekspedīciju sēriju kā dāvanu Latvijas simtgades jubilejā.

Ekspedīcijas pamatsastāvu veido abu iepriekšējo braucienu dalībnieks Mārtiņš Sils un ne mazāk pieredzējušie moto braucēji Juris Pūce un Ģirts Vilnis. Paredzēts, ka konkrētos ekspedīcijas posmos varēs piedalīties arī citi moto entuziasti, kuri uzskata, ka spēs dot tai pozitīvu pienesumu.

Arī šoreiz dalībnieki dodas ceļā kā 2 Ratu Brīvskolotāji. Pirms diviem gadiem izveidotā neformālās izglītības iniciatīva, pēc veiksmīga darbības sākuma “2 Rati 2 Ragi” ekspedīcijas laikā, spējusi attīstīties un piesaistīt arvien jaunu skolēnu interesi un iesaisti. Iespēju ceļojumus vadīt ar tālvadību un piedalīties Brīvskolotāju rīkotajos Latvijas atklāšanas konkursos, izmantojuši skolēni no visas Latvijas. 

Ekspedīcijas laikā tai varēs just līdzi lasot bloga ierakstus, regulārus rakstus portāla Delfi sadaļā “Tūrisma gids” un sekojot ierakstiem par ikdienas atgadījumiem un piedzīvojumiem sociālajos tīklos. Visa brauciena laikā paši dalībnieki veidos ekspedīcijas video materiālu, kuru pēc atgriešanās mājās, plānots pārvērst 10 sēriju dokumentāli izklaidējošā filmā. Neapšaubāmi, taps arī bagātīgs foto materiāls, kuru vēlāk iespējams pārvērst foto izstādē. Tā būtu lielisks papildinājums jau šobrīd esošajai ceļojošajai foto izstādei no “2 Rati 2 Amerikas” ekspedīcijas, kura arvien ir apskatāma dažādās Latvijas vietās. Tāpat arī tiks turpināta sadarbība ar LTV raidījuma “Gudrs vēl gudrāks” veidotājiem, un arī šīs ekspedīcijas laikā Brīvskolotāji veidos raidījuma video jautājumu sadaļu.