Result test page - Two Wheels Adventures

Result test page

Hard Enduro

Place Team Riders Time ST Penalties Bonus Result
1 AJ Racing
(Nr. 311)
Andrius Greičiūnas
Justas Andriuškevičius
Start (12:05:00)
Finish (18:07:00)
Total (06:02:00)
ST1 (00:05:16)
ST2 (00:04:17)
ST3 (00:04:32)
ST4 (00:04:05)
CP (2, 240 sec.)
Exc. time limit (0 sec.)
Other (0 sec.)
-0 sec. 00:22:10
2 Brutāls
(Nr. 302)
Edmunds Krampāns
Kaspars Cimermanis
Start (11:56:00)
Finish (17:49:00)
Total (05:06:00)
ST1 (00:04:44)
ST2 (00:04:43)
ST3 (00:05:43)
ST4 (00:05:04)
CP (1, 120 sec.)
Exc. time limit (0 sec.)
Other (60 sec.)
-0 sec. 00:23:14
3 ENDURO KLUBAS
(Nr. 303)
Mindaugas Daugėla
Tadas Barkus
Start (11:57:00)
Finish (17:00:00)
Total (05:03:00)
ST1 (00:04:10)
ST2 (00:03:46)
ST3 (00:04:03)
ST4 (00:03:46)
CP (0, 0 sec.)
Exc. time limit (0 sec.)
Other (0 sec.)
-300 sec. 00:10:45
4 Enduroklubas1
(Nr. 310)
Mantas Nenortas
Nojus Paulius Nenortas
Start (12:04:00)
Finish (17:21:00)
Total (05:17:00)
ST1 (00:04:56)
ST2 (00:04:29)
ST3 (00:04:40)
ST4 (00:04:34)
CP (0, 0 sec.)
Exc. time limit (0 sec.)
Other (0 sec.)
-300 sec. 00:13:39
5 Factory Racing by EK
(Nr. 312)
Denas Marcinkevicius
Dominykas Butvilas
Start (12:06:00)
Finish (17:57:00)
Total (05:51:00)
ST1 (00:04:32)
ST2 (00:00:00)
ST3 (00:04:42)
ST4 (00:04:08)
CP (0, 0 sec.)
Exc. time limit (0 sec.)
Other (0 sec.)
-300 sec. 00:08:22
6 Hardcore Bliezēji
(Nr. 313)
Kristiāns Vēbers
Artūrs Irbe
Start (12:07:00)
Finish (17:43:00)
Total (05:36:00)
ST1 (00:04:32)
ST2 (00:04:21)
ST3 (00:05:32)
ST4 (00:04:07)
CP (0, 0 sec.)
Exc. time limit (0 sec.)
Other (0 sec.)
-300 sec. 00:13:32
7 Kopā nulle seši
(Nr. 305)
Juris Deičmanis
Pēteris Sliede
Start (11:59:00)
Finish (17:40:00)
Total (05:41:00)
ST1 (00:04:29)
ST2 (00:04:05)
ST3 (00:04:21)
ST4 (00:04:05)
CP (0, 0 sec.)
Exc. time limit (0 sec.)
Other (0 sec.)
-300 sec. 00:12:00
8 MOTO TAIFUNAI
(Nr. 307)
Liutauras Kiuberis
Paulius Saugūnas
Start (12:01:00)
Finish (17:40:00)
Total (05:39:00)
ST1 (00:04:51)
ST2 (00:04:35)
ST3 (00:05:14)
ST4 (00:04:41)
CP (0, 0 sec.)
Exc. time limit (0 sec.)
Other (0 sec.)
-300 sec. 00:14:21
9 OFFROADMOTO
(Nr. 301)
Māris Trofimovičs
Vilnis Zeiza
Start (11:55:00)
Finish (16:59:00)
Total (05:04:00)
ST1 (00:04:49)
ST2 (00:04:02)
ST3 (00:04:46)
ST4 (00:04:19)
CP (9, 1080 sec.)
Exc. time limit (0 sec.)
Other (0 sec.)
-0 sec. 00:35:56
10 RR-TEAM
(Nr. 308)
Raivis Liepins
Raivis Bensons
Start (12:02:00)
Finish (18:08:00)
Total (06:06:00)
ST1 (00:04:33)
ST2 (00:04:18)
ST3 (00:05:01)
ST4 (00:04:28)
CP (0, 0 sec.)
Exc. time limit (0 sec.)
Other (0 sec.)
-300 sec. 00:13:20
11 Tech Daiktams
(Nr. 300)
Aleksej Snytka
Raimondas Machrov
Start (11:54:00)
Finish (17:28:00)
Total (05:34:00)
ST1 (00:04:09)
ST2 (00:03:45)
ST3 (00:04:04)
ST4 (00:03:39)
CP (1, 120 sec.)
Exc. time limit (0 sec.)
Other (0 sec.)
-0 sec. 00:17:37
12 Vienaragiai
(Nr. 304)
Justas Kubertavicius
Ugnius Balinskas
Start (11:58:00)
Finish (18:35:00)
Total (06:37:00)
ST1 (00:04:53)
ST2 (00:04:32)
ST3 (00:05:14)
ST4 (00:00:00)
CP (0, 0 sec.)
Exc. time limit (0 sec.)
Other (0 sec.)
-300 sec. 00:09:39
13 Kalsnava MB 1
(Nr. 306)
Edgars Kursītis
Valdis Dzērve
Start (12:00:00)
Finish (00:00:00)
Total (12:00:00)
ST1 (00:04:50)
ST2 (00:00:00)
ST3 (00:04:48)
ST4 (00:00:00)
CP (0, 0 sec.)
Exc. time limit (360 sec.)
Other (0 sec.)
-300 sec. DNF