Two Steps Africa - Two Wheels Adventures

Two Steps Africa

Palicis garlaicīgi? Apnikusi ziema? Braucam atlaist pa “melno”!

Lietotāja Martin Arenc attēls.

Jau ilgu laiku mani neliek mierā doma par to, ka varētu vēl kādam palīdzēt iepazīt – tā dēvēto “civilizācijas šūpuli” – Āfriku un šoreiz no ceļotāja skatu punkta. Salīdzinoši nelielu Rietumāfrikas valsti – Ganu, okeāna krastā, kuru tūrisms vēl nav paspējis pārveidot pēc sava prāta. Tur baltais ir balts un melnais ir melns. 😎

Vispārīgi dažos vārdos par Ganu ________________
Par laimi, tā ir viena no mierīgākajām un stabilākajām Rietumāfrikas valstīm. Valsts ar gandrīz 100 dialektiem un 5 dažādām reģiona valodām. Gana ir ģeogrāfiski viss tuvāk Zemes “centram”, nekā jebkura cita valsts pasaulē, kaut gan centrs, atrodoties Atlantijas okeānā aptuveni 600 km no Ganas dienvidaustrumu krasta Gvinejas līcī.
Kontrastiem bagāta Āfrikas valsts. Viena no tām Āfrikām, kura pirmajai šī kontinenta iepazīšanas pieredzei ir vislabākā. Tā Āfrika, caur kuru ir salīdzinoši droši ceļot un baudīt valsts daudzveidību. Vienaldzīgo nav. Tā vai nu patīk un ierauj sevī liekot atgriezties vēl un vēl, vai nu nepatīk. Nepamēģināsi – neuzzināsi! 😉
Šis ceļojums noteikti nebūs saistīts ar krāšņiem kūrortiem, izmeklētiem ēdieniem, restorāniem un komfortabliem transporta līdzekļiem. Šis drīzāk būs kā “pētnieciskā ekspedīcija”, vai arī kā īsta dēkaiņa gara piepildījums. Šī ir iespēja redzēt, izbaudīt to, ko nozīmē “civilizācijas šūpulis”.
Šī būs iespēja saprast, ko patiesībā nozīmē tādi jēdzieni, kā āfrikāņu bagātība, ģimenes vērtība, darbīgums, vai gluži otrādi nabadzība, vienaldzība vai uzmācība…. Iepazīsim to, kāda ir vietējo cilvēku ikdiena un kāda ir patiesā Āfrika.

Misija !!!! 🧐___________________________
Pamats ir – nospraust ceļojuma maršrutu tiem, kuri nākotnē, nelielās grupiņās, vēlēsies kopā ar pavadoni apceļot šo patieso Rietumāfrikas valsti.
Šāda veida brauciens kopā vienkāršiem piedzīvojumu meklētājiem, dēkaiņiem, vai pasaules izzinātājiem man būs pirmo reizi. Tamdēļ mūsu ikdiena paies noskaidrojot un meklējot to, kas varētu interesēt tiem, kas brauks pēc mums. Protams būs nosprausts provizorisks kustības plāns, būs punkti kartē, kuri būs jāsasniedz…BET!!! Kā jau Āfrikā ierasts…. To vai tas izdosies mēs noskaidrosim tikai tad, kad būsim tur.

Aptuvenais plāns________________________
Mēs dosimies uz Ganas lielāko nacionālo dabas parku – Mole. Tur mūs brīvā dabā gaidīs tie dzīvnieki, kurus diezgan skumjā paskatā esam raduši redzēt zoodārza būros.
Mēs kratīsimies vietējos autobusos. Kratīsimies kopā ar aitām, vistām un auto rezerves daļām uz jumta. Mēs gulēsim dīvainās viesnīcās. Pamatā tiks izmantots sabiedriskais transports – tieši tāds ko izmanto gandrīz 25milj. ganiešu.
Mēs darīsim visu, lai redzētu procesu, kā lielākā daļa pasaules iegūst zeltu, tādēļ mēs meklēsim zelta raktuves un mēģināsim atrast paši savu zelta gabaliņu.
Mēs mēģināsim noskaidrot, kā iegūst kakao un centīsimies izprast, cik milzīgu artavu šokolāde ir ielikusi cilvēka dzīvē! Mēs apmeklēsim lielāko saimniecības preču tirgu Rietumāfrikā, kurā ir iespējams nopirkt visu…. Un tajā pašā laikā – neko!
Mēs dosimies ar kājām cauri džungļiem, lai no kalna virsotnes varētu vērot iespējams skaistāko saulrietu pār Gvinejas līci.
Mēs dosimies uz lielāko vergu pārkraušanas cietoksni Rietumāfrikā. Mēs ar laivu dosimies pa džungļu upi, lai redzētu kā cilvēki dzīvo “ciematā uz ūdens”. Un kā vietējie runā… dzīvo tur jau 600 gadus.
Mēs peldēsimies okeānā un mēģināsim iemācīties sērfot. Mēs okeāna krastā kurināsim ugunskuru, klausīsimies īsta rastamana ģitāras spēlētās regeja skaņas.
Kopumā, centīsimies izbaudīt un izprast robežu, kur sabojātās mūsdienas, satiekas ar pagātnes šķīsto cilvēka būtību.
“Protams man ir jābrīdina, ka ceļošana pretī nezināmajam nelielā draugu, paziņu vai gluži svešu cilvēku lokā var būt daudz aizraujošāka nekā tūrfirmā nopirkts ceļojums uz drošu kūrortu apsargājamā pludmalē.”😂🍸🍹🍻

Svarīgi par ceļojuma “Zelta Krasts” dalībniekiem. Kādam jābūt?___________________
Zelta Krasta ceļotājs ir cilvēks, kurš var izrāpties no savas komforta zonas. Cilvēks, kas nav pārgudrs īgņa. Nu tāds tips, kurš visiem besī. Neko pārcilvēcīgu mēs nedarīsim, bet slodze būs. Savas mantas būs jānes pašam. Būs aizraujoši karsti. Dažkārt būs jāpaciešas, lai sasniegtu kādu mazu mērķīti, vai sagaidītu kādu notikumu, kas savukārt ietekmē nākošo notikumu. Bremzētāji, protestanti, kaprīzie un citi vienā vārdā “smagie nūģi” netiks izstumti no grupas – bet gan tiks vienkārši ignorēti. Un tikai tāpēc, lai pavadonis varētu vairāk laika veltīt tiem, kuri tādi nav. Katrā gadījuma ar pavadoni viss ir sarunājams ! Galvenais būt tādam, kā Tu gribētu, lai ir pret Tevi. Tāpēc, ja tomēr atrodi sevī kādas nūģa pazīmes, labāk netērē laiku un izvēlies sev piemērotāku atvaļinājuma pavadīšanas formātu. 🥊

Apstākļi
Svarīga ir apziņa, ka jūs priekšā NEGAIDĪS fajansa podi, tīri kristāla trauki, kondicionēts gaiss un gudri cilvēki. Jūs arī nesagaidīs pavārs baltā cepurē un ar PVD izziņu rokā. Arī nazis un dakšiņa būs īpaša ekstra, kura būs speciāli jāizvilna pirms katras ēdienreizes. Jo ēdieni Ganā tiek ēsti ar rokām. Būs augļi! Daudz un dažādi… Tie tur garšo pilnīgi savādāk, nekā tie nabadziņi no Maximas plaukta. Ir paris elementāras lietas, kuras ir jāievēro un viss būs kārtībā. Ir wild, bet tas arī ir tas, kas ir interesanti.

Par mani_______________
Esmu bijis Āfrikā ļoti daudz reizes un katru reizi Tā mani ar kaut ko pārsteidz. Pārsvarā esmu tur braucis strādāt, kas ir devis iespēju šo valsti iepazīt ne no tūrista skatu punkta. Esmu redzējis šo valsti no dažādiem rakursiem un dažādās situācijās- gan labās, gan savādākās. Esmu iepazinies ar daudz un dažādiem cilvēkiem. Gan labiem, gan ne tik labiem . Šobrīd dažus no labajiem es varu droši saukt par labiem čomiem. Es ar prieku būšu labs pavadonis, kurš parādīs savādāku Āfriku arī citiem dēkaiņiem. Šo kontinentu pilnībā nevar iepazīt un saprast. Tas pārsteidz vienmēr. Ar ko Āfrika šoreiz pārsteigs? Tas vēl ir jānoskaidro 

Cik ilgi būsim prom ?_____
Braucienā kopā pavadītais laiks būs 14 dienas
Izmaksas__________
Dalība ekspedīcijā “Zelta Krasts” 1400 eur
• Cenā iekļauts lidojums turp un atpakaļ
• Dokumentu noformēšana vīzas saņemšanai
• Ganas tūrisma vīza ieceļošanai uz 30 dienām
• Pavadoņa pakalpojumi
• Pirmā nakts viesnīcā – galvaspilsētā Akrā.

Papildus izmaksas ar kurām jārēķinās (katram ļoti individuāli)_________
• Vietējie transporta izdevumi
• Pārtika
• Personīgie ikdienas tēriņi
• Naktsmītnes (izņemot pirmo nakti Akrā)
• Ceļojuma apdrošināšana
• Vakcinācijas sertifikāts ar ierakstu, ka veikta profilaktiskā pote pret dzelteno drudzi. (ja tāds ir, tad viss ok. Derīgs viņš ir 10 gadus)

Pirms katra brauciena es tiekos ar katru ceļot gribētēju individuāli, lai izrunātu visas ceļojuma detaļas.

Ja kāds iekšējais velns Tevi vilina doties līdz, tad zvani man lai noskaidrotu visu par to kas Tevi varētu interesēt pirms brauciena, raksti PM vai sūti e-pastu: mapo@stuntfighters.lv
Ja Tev liekas, ka starp Taviem draugiem ir kāds, kam tas varētu interesēt, tad spied SHARE !

Go wild ! Go Africa !

Lietotāja Martin Arenc attēls.
Lietotāja Martin Arenc attēls.
Lietotāja Martin Arenc attēls.